Välismaale tööle minekuks 5 vajalikku sammu

Plaanid minna välismaale tööle, kuid pole päris kindel, mida peaks sellisel juhul silmas pidama? Välisriiki tööle suundumine nõuab palju eeltööd ning on üsna keerukas ettevõtmine. Samas annab see palju võimalusi saada uusi kogemusi ning laiendada oma silmapiiri võõra kultuuri näol.

Eesti.ee portaal tõi välja peamised punktid, mida tuleks arvestada, kui plaanid minna teise riiki tööle:

  • millised on seaduslikud alused selles riigis töötamiseks – kas peab olema tööluba
  • maksupoliitikaga – millised on maksumäärad
  • välisriigi töölepingu tingimustega
  • ravikindlustuse tingimustega
  • toimetulekuvõimalustega välismaalasena töötades.

Üldjuhul Euroopa Liidu kodanik ei vaja tööluba, kui soovib minna tööle teistesse Euroopa Liidus olevatesse riiki. Täpsemalt saate tööloa vajaduse ning muud olulist informatsiooni sihtriigi kohta küsida saatkonnast.

Lisaks Eesti.ee portaalile on jaganud erinevaid soovitusi ka Postimees.  Artiklis jagatakse 10 erinevat soovitust välismaale tööle minejatele.

  • Postimehe artiklis tuuakse välja, et erinevate tööpakkumistega välismaal saab tutvuda suuremate ettevõtete kodulehtedel ning üldjuhul on sellistel kodulehtedel olemas ka CV esitamise võimalus.
  • Samuti antakse nõu, et inimestel tuleks arvestada töökohtade raskusastmetega. Nimelt mõnedel erialadel algab tööpäev juba väga varakult ning töötatakse ka nädalavahetusel.
  • Alati peab arvestama sellega, et välismaal võivad tekkida probleemid. Näiteks teises kultuuris ei pruugi dokumentide ajamine toimida nii kiiresti kui on harjutud kodumaal, mistõttu tuleb varuma veidikene rohkem kannatust ning aega. Soovitatakse tööle minejatel ka varuda veidi raha, et nad saaksid probleemide tekkimise korral koju tagasi minna.

Kui tunned, et paberite ajamine ning informatsiooni otsimine tundub liiga ajamahukas ning komplitseeritud, siis on mõistlikum kasutada mõne personaliettevõtte abi. Neil on palju kogemusi, kontakte kelle kaudu Teile sobiva töö leidmine toimub kiiresti ning Teie jaoks võimalikult mugavalt. Enne sellise ettevõttega koostööd alustamist on soovitatav uurida nende tausta, mitte kõik personali vahendavad või rentivad firmad ei suuda oma lubadusi täita ning võib juhtuda, et hiljem leiate end ebamugavast olukorrast.

Täpsemalt saate lugeda välismaale tööle minemise võimalustest meie kodulehelt või kui tekkis küsimusi, siis võtke meiega ühendust.