Kuidas leida endale kindel rendiettevõte, kellega koostööd teha?

Soovid minna läbi rendiettevõtte välisriiki tööle? Oleme pannud Sulle kokku mõningad näpunäited, kuidas leida endale see kindel ettevõte, kellega koostööd teha.

Usaldusväärsus

Esiteks tuleb alati uurida, kas antud vahendus- või rendiettevõte on usaldusväärne ning suudab kõik antud lubadused täita. Üha enam on meedias läbi käinud mitmeid “kahtlaseid” ettevõtteid, kelle peamiseks eesmärgiks on teenida läbi Sinu petmise kasumit. Aga kuidas, aru saada, kas tegemist on petupakkumisega või mitte? Oluline on teha ennem ettevõtte kohta eeltööd- uuri võimalikult palju ettevõtte tausta, kuna on äriga alustatud, kuidas on tal lood maksuvõlgnevustega, vaata kindlasti teiste inimeste poolt antud tagasisidet nii sotsiaalmeedias kui ka näiteks Googles. Tihti peale petuskeeme loovad ettevõtted ei soovi anda lisainformatsiooni, ega oska ka küsimustele anda kindlaid vastuseid.  Selliste ettevõtete puhul tuleb olla ettevaatlik ka lepingute allkirjastamisega. Ära kirjuta enne korralikku läbivaatamist ühelegi lepingule alla või ära lase ka lepingutega venitada, vastasel juhul ei pruugi antud lubadused olla vettpidavad, eriti kui need on ainult suusõnalised.

Dokumentatsiooni vormistamine

Üks korralik rendiettevõte vormistab Su ametlikult tööle ning valmistab ette kõik vajaminevad dokumendid ja seda Sulle vahendustasudeta. Kõik töölubade taotlemised ning muud sellised paberid aitab korda ajada ettevõtte, kelle kaudu Sa välismaale tööle lähed.

Majutus 

Kolmandaks tuleb kindlasti uurida, mida täpsemalt ettevõtte lubab majutuse ja transpordi osas. Üldjuhul peaks rendiettevõte korraldama majutuse Sinu eest või lepib kokku teise ettevõttega, et nad valmistaks Sulle ette heade tingimustega korraliku eluaseme. Oluline on, et rendiettevõte oleks ka majutuse ise üle kontrollinud, et see kindlasti vastaks ka tingimustele.  Ettevõttes Nuvalo otsitakse majutust kindlate kriteeriumite järgi. Meile on tähtis, et eluase oleks selline, kus ka ise tahaks olla. See tähendab, et üldjoontes igal töötajal on hubane majutus, head pesemistingimused, köök ning muud eluks vajalikud tingimused. Pöörame enda ettevõttes väga suurt tähelepanu just sellele, et majutus oleks kõiki olulisi tingimusi täitev.

Transport

Tavaliselt üks korralik renditeenust pakkuv ettevõte maksab kinni Sinu kohale sõidu teise riiki ning hiljem kui soovid koju puhkama minna, siis ka kojusõidu kulud. Transpordi koha pealt tuleks kindlasti uurida, kas ja kuidas tööle käimine toimub. Juhul kui saad rendiettevõtte poolt auto, siis kes kompenseerib kütuse või juhul kui autoga midagi peaks juhtuma, siis kes vastutab. Kui aga autot ei võimaldata, kas siis kompenseeritakse ühistranspordiga sõit või mitte. Kõiki selliseid nüansse tuleb kindlasti enne koostöö alustamist uurida, saamaks parima võimaliku kogemuse osaliseks.